Rejestracja Logowanie

Co to są zakłady bukmacherskie? 13.09.2017 15:40

Zakład bukmacherski to inaczej mówiąc transakcja między typującym graczem a bukmacherem, w której użytkownik typuje dane zdarzenie i przewiduje jego rezultat. Marka bukmacherska (np. Totolotek) przyjmuje taki typ natomiast po przeprowadzeniu meczu rozlicza go jako zwycięski, przegrany, czy też w określonych przypadkach zwróci postawioną stawkę.


Od czego zależy wysokość wygranej?
Wysokość realnej wygranej z poszczególnego zakładu zależna jest od dwóch czynników – wielkości kwoty, jaką na określony zakład przeznacza gracz, a dodatkowo wielkość kursu, który został ustalony na konkretne zdarzenie przez bookmakera. Stawkę zawsze wskazuje gracz i to on determinuje ile pieniędzy postawi na określony kupon. Kurs zaś jest subiektywnie determinowany przez poszczególną jednostkę bukmacherską i stanowi część jej propozycji. Bookmakerzy przeważnie mają bardzo zbliżone kursy na te same mecze, ale różnice są zawsze, choćby minimalne – co należy sprawdzać i znajdować takiego bookmakera, który przekazuje największy kurs.


Zakład akumulacyjny
Jest to zakład w którym typer wybiera wiele spotkań naraz a także żeby wygrać, każde z nich muszą być trafione. Na takim kuponie kursy po których gra się poszczególne wydarzenia mnoży się wszystkie po kolei. Stanowi to niesłychanie popularny rodzaj zakładu wśród młodych graczy, jacy stawiają bardzo niewielką kwotę typując bardzo dużo spotkań. Potencjalna wygrana jest wówczas wyjątkowo wysoka, jednakże prawdopodobieństwo wygrania pieniędzy pomniejsza się z każdym kolejnym typowanym meczem. Obstawiając w ten sposób warto zapoznać się z uwagami innych klientów zaawansowanych, którzy opierają swoje obserwacje i przewidywania na forum bukmacherskie, dzięki czemu można dowiedzieć się o wielu ciekawostkach na temat określonego meczu i nie obstawiać w ciemno. Wówczas posiadając np. dwa dobre typy, warto grać zakład akumulacyjny, bowiem prawdopodobieństwo wygrania jest duże a i możliwa wygrana może być szczególnie interesująca.


Najpopularniejsze sposoby zawierania zakładów
Na rynku bookmakerów online, najbogatsze firmy wyprzedzają się w tym jak pełno posiadają wzorów i możliwości obstawiania zakładów. Występują jednak takie, które oferuje każda firma, bowiem są najpopularniejsze wśród użytkowników. Zaliczyć wolno do nich: zakład na rezultat końcowy (1X2 przy zdarzeniu trzytorowym, lub 12 przy zdarzeniu dwutorowym), typ na ilość goli w spotkaniu (powyżej/poniżej pewnej wartości) czy handicap (użytkownik określa czy dana zespół wygra np. różnicą przynajmniej 1,5 gola).

Co to są zakłady bukmacherskie?