Rejestracja Logowanie

Handicap - co to jest? na czym polega? 09.08.2017 10:47

W ofercie bukmacherów internetowych zawsze znajduje się mnóstwo wzorów zakładów, kursów a także alternatyw gry na róznorodne wydarzenia.


Osoby, które rozpoczynają grę w zakładach sportowych, mogą narzekać na początku problemy z tym co właściwie wyznaczają jasne wskazania, nazwy ale także znaki wykorzystywane przez bukmacherów.


Handicap jest zakładem w jakim bookmaker dodaje do finalnego wyniku wydarzenia dodatkowe bramki, punkty czy też inne wartości ustalone w poszczególnym sporcie. Co to zatem oznacza w praktyce?


Jak widać, handicapy rozbite są na niemało kategorii:
• pełna liczba np. - 1.0
• pierwsza ćwiartka np. -1.25
• połowa np. -1.5
• trzecia ćwiartka -0.75


Pełny handicap typujemy na Chile -1.0


Typując ten kupon na Chile handicap -1.0, określamy, że zespół Chile wygra w spotkaniu przynajmniej różnicą dwóch trafień. Jeśli Chile zwycięży jednym golem, klient dostaje zwrot pełnej stawki zakładu. Gdy jednakże wynik dla Chile będzie słabszy, zakład jest przegrany.


Pierwsza ćwiartka typ na Chile -1.25


Dobierając taki kupon na Chile -1.25, typujemy, że ekipa Chile wygra w meczu przynajmniej różnicą dwóch bramek. Gdy Chile zwycięży jednym golem, klient otrzyma zwrot połowy kwoty postawionej na ów typ. Jeśli rezultat dla rep. Chile będzie gorszy, typ jest przegrany.


Połówkowy handicap typ na Chile -1.5


Określa, to iż stawiając np. typy bukmacherskie na Chile handicap -1.5, obstawiamy, iż zespół Chile zwycięży w wydarzeniu chociaż różnicą dwóch goli. Gdy Chile wygra jednym golem, czy też wynik będzie gorszy kupon jest przegrany.


Trzecia ćwiartka typ na Chile -0.75


Zawierając typ kupon -0.75 na Chile typujemy, że zespół Chile wygra w wydarzeniu przynajmniej różnicą dwóch trafień. W przypadku gdy Chile zwycięży jedną bramką, otrzymamy częściową wygraną obliczaną z osobnego wzoru. Jeśli wynik dla Chile będzie gorszy, kupon jest przegrany.


Jak widać, handicap ma wiele wariantów a wszelki spośród nich oznacza co innego. Zwierając taki kupon należy zatem upewnić się co on dosłownie określa a także w jakim przypadku klient zgarnia pełną wygraną, kiedy tylko częściową, kiedy połowę wartości a kiedy kupon jest wykrywany jako stracony.


Warto jeszcze dowiedzieć się od różnych innych użytkowników, którzy produkują swoje opinie na forum bukmacherskie i dzielą się spostrzeżeniami odnośnie obstawienia zawierania zakładów sportowych online. Z pewnością początkujący typer na tegoż gatunku forach zdobędzie pożyteczne informacje, uwagi czy wsparcie od specjalnych graczy, którzy ogrywają bookmakerów od wielu lat.

Handicap - co to jest? na czym polega?