Rejestracja Logowanie

Memoriał Huberta Wagnera : Polska - Francja 11.08.2017 04:15

W piątek rozpocznie się XV edycja Memoriału Huberta Wagnera. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych siatkarskich turniejów towarzyskich. Na halach Tauron Areny w Krakowie zmierzą się ze sobą reprezentacje: Francji, Kanady, Rosji oraz Polski. Mecz otwarcia rozpocznie się o 20:30, a w nim Biało-Czerwoni podejmować będą reprezentacje Trójkolorowych.

Polacy są jedyną drużyną na tym turnieju, która nie uczestniczyła w finałach Ligi Światowej. Biało-Czerwoni przegrali promocje na własne życzenie ulegając w ostatnim meczu z Amerykanom (1-3). Celem numer jeden XV Memoriału Huberta Wagnera będzie przede wszystkim przygotowanie do nadchodzących Mistrzostw Europy. Zawody te rozpoczną się za dwa tygodnie w Polsce i wszyscy liczą, że Biało-Czerowni u siebie wywalczą złoto. Od czasu odejścia Stehpana Antigi nasza kadra została dość mocno przebudowana. Ze "starej gwardii" w składzie pozostał tylko Konarski, Kurek, Kubiak i Zatorski. W kadrze pojawiły się nowe twarze jak Lemański, Muzaj czy młodzieżowy Mistrz Świata — Jakub Kochanowski.

Francuzi w ostatnich trzech latach wygrywają wszystko co można. Przed miesiącem Trójkolorowi zdobyli złoto Ligi Światowej. Do zwycięstwa są również typowani w nadchodzących Mistrzostwach Europy. Słabych punktów w tej drużynie praktycznie nie ma. Dodatkowo Francuzi w swoich szeregach mają najlepszego obecnie siatkarza świata - Earvina N'Gapetha. Zawodnik Modeny pokazał podczas Ligi Światowej, że po niedawnej kontuzji nie ma już śladu.

Podsumowując Polacy w ostatnich meczach kwalifikacji do Ligi Światowej pokazali, że potrafią grać przed własną publicznością. Wydaję się, że trenerowi de Giorgiemu będzie bardzo zależeć pobudzeniu ambicji siatkarzy i na zwycięstwie w Memoriale. Szczególnie że po porażce w kwalifikacjach Ligi Światowej morale naszych zawodników nie stoją zbyt wysoko. Stawiam dziś na wygraną Polaków.


Pogoń Szczecin - Lech Poznańlvbet


POSTAW TERAZ I ODBIERZ BONUS


Źródło zdjęcia : iplsc.com

Memoriał Huberta Wagnera : Polska - Francja