Rejestracja Logowanie

Rozpoczynamy Euro U21! Na początek : Polska - Słowacja 14.06.2017 20:48

Już w piątek rozpoczynają się Mistrzostwa Europy U21. Tym razem powinny być one dla nas wyjątkowe gdyż odbędą się w naszym rodzimym kraju. Młodzieżowe Euro rządzi się jednak innymi prawami niż turniej dla seniorów. Gra w nim dwanaście drużyn, które są podzielone na trzy grupy i tylko cztery awansują do kolejnej fazy.

Polacy jako gospodarze zagrają w pierwszym koszyku wraz z Szwecją, Słowacją i Anglią. Ciężko jednak określić jak duże szanse mają „Biało-Czerwoni”gdyż młodzieżowa piłka jest często nieprzewidywalna. Patrząc po personaliach kadrowych na pewno z naszej grupy wyróżnia się reprezentacja Anglii. W drużynie „Lwów Albionu” występują m.in. Chambers (Arsenal), Ward-Prowse (Southampton) oraz Chilwell (Leicester). Te nazwiska przecięty kibic futbolu powinien choć trochę kojarzyć.

Biało-Czerwoni wydają się być drugą siłą naszej grupy. Naszymi atutami na pewno będą zawodnicy mocno ograni w kadrach młodzieżowych jak i dorosłej drużynie czyli Linetty, Stępiński, Dawidowicz, Kapustka oraz Kędziora. Ta piątka będzie za pewne tworzyć trzon naszej reprezentacji.

Prawdopodobna jedenastka na mecz ze Słowacją to : Wrąbel – Kędziora, Bednarek, Bielik, Jaroszyński – Dawidowicz, Linetty – Kapustka, Lipski, Piątek – Stępiński.

Czy powinniśmy się obawiać Słowacji albo Szwecji? Na pewno na obie drużyny trzeba uważać. Słowacja ma w swojej drużynie trzy gwiazdy czyli Skrinaira (Sampdoria), Haraslina (Lechia Gdańsk) oraz Rusanka (Real Salt Lake). W drużynie ze Skandynawii powinniśmy się mocno pilnować Tibblinga (Groningen), Franssona (Basel) oraz mającego polskie korzenie Cibickiego (Malmo). Nie są to jednak drużyny silniejsze od naszej kadry więc powinniśmy być faworytami w tych spotkaniach.
Rozpoczynamy Euro U21! Na początek : Polska - Słowacja